Ku czemu zmierzają „dzieci ulicy”?

Czym zajmuje się Stowarzyszenie GTW – największa organizacje w Gliwicach?  Czy do CH FORUM w Gliwicach można wybrać się tylko na zakupy, do kawiarni bądź kina?Kto to jest streetworker? Co łączy belgijską StreetwiZe Mobile School z projektem BUMERANG? Na te i inne pytania odpowie gość kolejnego spotkania w Gliwickim Klubie „TP”, 09Agnieszka Gabriel, streetworkerka ze Stowarzyszenia GTW. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek  28 maja o godz. 17:30 w budynku Domu Aktywnej Młodzieży przy ul. Barlickiego 3 w Gliwicach, Sali nr 15. Czytaj więcej »

Czyńcie sobie ziemię podanną – trójgłos ekologiczny w Gliwicach

Zagadnienia związane z dbałością o świat stworzony i odpowiedzialnością za jego kondycję,  doczekały się w ostatnim czasie wzmocnienia przekazu poprzez encyklikę papieża Franciszka Laudato si – w trosce o wspólny dom.

Do debaty o tym, jak należy rozumieć biblijny nakaz „Czyńcie sobie ziemię poddaną”zaprosiliśmy, jako Gliwicki Klub „Tygodnika Powszechnego”, przy wsparciu TP, Fundacji Konrada Adenauera i Fundacji TP, trzy osoby: o. dra Stanisława Jaromiego OFM Conv, franciszkanina, teologa, filozofa, przewodniczącego Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu, dra Ryszarda Kulika, ekologa, psychologa, przewodniczącego Rady Programowej Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot oraz dra Janusza Steinhoffa, specjalistę z zakresu górnictwa, byłego ministra gospodarki i wicepremiera.

Będziemy się starali dowiedzieć jak problematyka proekologiczna widziana jest z perspektywy teologa, ekologa i ustawodawcy. Debata odbędzie się w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Banacha 3, 9 kwietnia 2018 r. O godzinie 17:30. Debatę poprowadzi p. Antoni Oktawiec, Koordynator Gliwickiego Klubu TP.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane powyższą tematyką. Wstęp wolny.