Posted on: 17 stycznia 2018 Posted by: Marcin Wozikowski Comments: 0
Wczoraj Klub „TP” w Chojnicach zorganizował swoje pierwsze spotkanie, które odbyło się w ramach obchodzonego w Kościele katolickim Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Naszymi gośćmi byli ks. Marek Loskot, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bydgoszczy oraz ks. Marian Radziwon, proboszcz parafii prawosławnej w tym samym mieście.

Była to pierwsza oficjalna wizyta duchownych innych wyznań i pierwsze wydarzenie ekumeniczne w Chojnicach. Obaj duchowni opowiedzieli o swoim wyznaniu oraz inicjatywach ekumenicznych, które wspólnie podejmują. Nasz Klub zamierza podjąć dwa projekty edukacyjne, które mają za zadanie przywrócić pamięć o osobach innych wyznań zamieszkujacych dawniej w Chojnicach.
Nasi goście zadeklarowali pomoc i zaangażowanie w tej kwestii. Obaj księżą długo odpowiadali na liczne pytania osób zgromadzonych w gościnnej Bibliotece Chojnickiej.
Nasze następne spotkanie poświęcone zostanie obchodom Dnia Islamu w Kościele katolickim, zagadnieniom dialogu międzyreligijnego oraz współczesnym wyzwaniom stojącym przed nami w kontekście pomocy migrantom i uchodźcom.
comments

Leave a Comment