Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens

Zapraszamy na spotkanie pt. „Dialog międzyreligijny. Pytanie o sens” organizowane przez Kluby „Tygodnika Powszechnego”, które odbędzie się on-line w środę, 4 listopada 2020 r. o godz. 20.00. Jest to spotkanie z cyklu „Dialog dla wspólnoty koniecznie potrzebny”, który Kluby organizują we współpracy z Fundacją im. Konrada Adenauera.

Tematem spotkania będzie dialog ekumeniczny. Prowadzony jest od dawna, ale czy rozumiemy, do czego zmierzamy? W jakim jesteśmy miejscu i jakie mamy w nim priorytety? Jakie wymierne wartości ma sam fakt poszukiwania porozumienia międzyreligijnego w naszych wzajemnych relacjach i dla naszego duchowego rozwoju? Czego ten dialog nas nauczył? Takie pytania będziemy w czasie spotkania zadawać naszym gościom i sobie samym.

W rozmowie udział wezmą;

 Kalina Wojciechowska– ewangelicka teolożka biblistka, doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, członkini Komitetu Nauk Teologicznych PAN.

Ewa Jóźwiak — polska działaczka ekumeniczna, teolożka, dziennikarka i redaktorka, doktor nauk teologicznych, prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.

Małgorzata Kordowicz — pierwsza rabinka w Polsce. Absolwentka Wydziału Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego i Żydowskiego Seminarium Teologicznego (JTS) w Nowym Jorku. Lektorka języka hebrajskiego na polskich uczelniach i redaktorka polsko–żydowskich periodyków. Obecnie również felietonistka „TP”.

Spotkanie poprowadzi Ks. Andrzej Perzyński, profesor zwyczajny, wykładowca teologii dogmatycznej i zagadnień ekumenicznych na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie oraz w Seminarium Duchownym w Łodzi, założyciel Klubów „TP”.

Transmisja na stronach; facebook.com/klubtygodnka i klubtygodnika.pl/video

Zapraszamy!

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń