Debata w Trójmieście: Obywatel w Kościele

Klub “Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto i Fundacja Adenauera zapraszają na debatę pt.: ” Obywatel w Kościele”, która odbędzie się 16 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Gdańsku, w auli ECS przy pl. Solidarności 1.

W toku debaty w pierwszej kolejności chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy demokracja, obywatelskość, współodpowiedzialność w Kościele, współtworzenie Kościoła są w ogóle możliwe?

Drugą sprawą, którą chcielibyśmy poruszyć, to praktyczne możliwości działania świeckich w Kościele. W obecnej sytuacji, tu i teraz.

Problemem uzupełniającym będzie poczucie sprawczości wśród świeckich. Jak rozmawiać o odpowiedzialności, stawaniu się partnerem dla duchownych, zachęcić do działania po doświadczeniach niemożności, nie bycia wysłuchiwanym?

Debatę poprowadzi znana dziennikarka Dominika Wielowieyska, a będą: Henryk Woźniakowski – prezes Wydawnictwa “Znak”, Zuzanna Radzik – teolożka, publicystka “Tygodnika Powszechnego”, ks. Damian Wąsek – dr hab. Uniwersytetu Papieskiego JP II oraz Ryszard Bongowski – autor książki „ALFABET”, dziennikarz.

Wstęp wolny, ale wymagana jest rejestracja. zapisy: TUTAJ 
Kontakt e-mail: ktp.trojmiasto@gmail.com

Zapraszamy!

Dodaj komentarz