Czy dr Marcin Luter stoi na przeszkodzie ekumenizmowi?

Gościem w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” będzie ks. Marek Bożek z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zielonej Górze.

W 2020 roku przypada 20-lecie podpisania dokumentu Sakrament Chrztu znakiem jedności pomiędzy kościołami zrzeszonymi w Polskiej Radzie Ekumenicznej oraz Kościołem Rzymskokatolickim w Polsce. Jednak to nie jedyny „jubileusz”, który przeżywamy tego roku. Dokładnie 500 lat temu, miało miejsce ogłoszenie bulli Papieskiej Exsurge Domine wydanej przez Leona X zawierającej potępienie poglądów i działań ks. Marcina Lutra. Na wskutek niedostosowania się Reformatora do bulli, został on następnie oficjalnie ekskomunikowany z Kościoła Rzymskokatolickiego.Do tej pory bulla nie została zniesiona, lecz dialog ekumeniczny między luteranami a katolikami wciąż rośnie. Jak to jest możliwe, pomimo wielu różnic oraz bulli, która wciąż jest w mocy prawnej?
Tymi problemami w skrócie zajmie się ks. Marek Bożek, wikariusz parafii Ewangelickiej w Zielonej Górze, który przybliży nam teologię Kościoła Luterańskiego, oraz opowie o dorobku ekumenizmu.

Zapraszamy na spotkanie 25 lutego 2020 r., (wtorek) o godz. 18. 00  do Piekarni Cichej Kobiety ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.
Wstęp wolny.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz