Czy burzenie Kościoła jest szansą dla Kościoła?

Zapraszamy w piątek, 17 maja 2019 r. do auli klasztoru Dominikanów w Rzeszowie na debatę wokół książki Piotra Augustyniaka “Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Dyskutować będą ze sobą: o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP oraz autor książki — prof. Piotr Augustyniak. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Boratyn.

Jeśli przyjąć, że polskie społeczeństwo, niepodległe politycznie od 30 lat, nie zdołało jak dotąd wyzwolić się mentalnie i duchowo, w jakim momencie znajdujemy się obecnie? Dyskusja będzie toczyć się wokół pytań: czy jest dziś szansa na realne przebudzenie Polaków, czy skazani jesteśmy na pogłębiający się społeczny regres?; co napędza nasze życie społeczno-kulturowe, doprowadzając do erupcji wzajemnej nienawiści? Tragiczna i mroczna narodowa przeszłość, czy „pedagogika wstydu”? W kościele jakich wyobrażeń i przesądów jesteśmy dziś zamknięci, i jaki związek ma z tym polski katolicyzm? Jak burzyć ten kościół, żeby uzdrowić polskie społeczeństwo? Czy i jakie miejsce będzie w nim dla wiary i Kościoła?

W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę w promocyjnej cenie.

Dodaj komentarz