Czasem trzeba stracić wiarę, by uwierzyć naprawdę

Zapraszamy do zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” na spotkanie i rozmowę o wierze. Gościem będzie  o. Wacław  Oszajca, polski duchowny katolicki, jezuita, teolog, dziennikarz, publicysta i poeta. Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz.

Wiara przestała być czymś oczywistym. Kościół przechodzi kryzysy, mierząc się z dramatem wykorzystania seksualnego oraz licznymi problemami związanymi z klerykalizmem, celibatem i skostniałymi strukturami, które niszczą wspólnotę. Czy w obecnym chaosie można żyć w zgodzie z Bogiem i sobą? Czy Jezus chciał takiego Kościoła, jaki mamy teraz?  Ostatecznie wierzę, że para­doksalnie chrześcijaninem można stać się dopiero w momencie, kiedy człowiek poczuje się na tym świecie dobrze bez Bogam mówi o. Oszajca.

Zapraszamy w środę, 12 lutego 2020 r. o godz. 18.00 do Piekarni Cichej Kobiety, przy ul. Fabrycznej 13. Wstęp wolny.

O naszym Gościu:

Wacław Oszajca (ur. 1947) jest jezuitą, poetą i publicystą, wykładowcą homiletyki w Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego odznaczonym Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Ojciec Oszajca Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, jest autorem wielu książek, w tym kilku tomów poetyckich. Laureatem licznych nagród dziennikarskich i literackich.

„Innego cudu nie będzie. Rozmowy o wierze i niewierze”  to wywiad rzeka Damiana Jankowskiego („Więź”) . W swojej książce o. Wacław Oszajca SJ odpowiada na najtrudniejsze pytania dotyczące wiary, Kościoła i kondycji współczesnego człowieka.

 

Dodaj komentarz