Świat Turowicza – Droga do pojednania (wideo)

„Wobec zagłady. Droga do pojednania” – to tytuł jednej z dwóch debat, które odbyła się 16 czerwca w Goszycach w ramach Świata Turowicza. W dyskusji udział wzięli Nili Amit, Bogdan Białek, Mikołaj Grynberg, Piotr Sawicki, Ewa Teleżyńska i prowadzący rozmowę Maciej Kozłowski. Zapraszamy do obejrzenia!

Podsumowujące rok działalności spotkanie Klubu „TP” w Zielonej Górze

Wczorajsze spotkanie zakończyło pierwszy rok działalności Klubu „TP” w Zielonej Górze. Mamy się czym pochwalić – zorganizowaliśmy 25 spotkań! Podziękowaliśmy sobie wzajemnie. Pierwszym gościem w naszym Klubie w ubiegłym roku był prof. A. Rzepliński, ten rok zapoczątkował prof. M. Matczak.

Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo? – refleksje po debacie

Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo? Tydzień mija od debaty, którą prowadziłem w zielonogórskim Klubie „TP”. Zwlekałem z opisem licząc na to, że upływający czas pozwoli mi wydobyć z tego długiego, prawie dwu i półgodzinnego i gęstego od refleksji spotkania, myśli najważniejsze.

„Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?” – wideo

W Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze dyskutowali ks. prof. Michał Czajkowski, Ignacy Dudkiewicz, o. Paweł Gużyński OP i Zuzanna Radzik. Dyskusję moderował Konrad Stanglewicz. Dziś możemy już obejrzeć całą debatę „Czy w Polsce umiera chrześcijaństwo?”, którą zorganizowaliśmy jako drugą w cyklu „Wartości chrześcijańskie w społeczeństwie obywatelskim”. Cykl tworzymy razem z więcej »