Chrystus znany i nieznany

„Chrystus znany i nieznany” to temat kolejnego spotkania w Klubie “Tygodnika Powszechnego” w Słupsku, z udziałem specjalisty od chrystologii ks. dra Grzegorza Strzelczyka.
Jezus to centralna postać nie tylko wiary chrześcijańskiej, ale i cywilizacji europejskiej. Nam wierzącym wydaje się, że dobrze znamy postać Jezusa Chrystusa. Czy tak rzeczywiście jest? Czy nie ulegamy aby złudzeniu, wynikającemu z osłuchania się, pozornej znajomości, ale gdyby przyszło nam opowiedzieć o Nim zatrzymalibyśmy się na drugim może trzecim zdaniu. To zbyt mało jak na Osobę, z którą jako chrześcijanin mam związać całe swoje życie, mam iść Jego drogą, i powierzyć mu swój los.

Czy znam Jezusa? Kim był Jezus? Czy rzeczywiście jako dziecko wyemigrował do Egiptu? Co to znaczy, że był Synem Bożym? Czy Jezus jest Bogiem? Co to znaczy, że jest Zbawicielem? Od czego nas zbawił? Czy Jezus naprawdę dokonał rozmnożenia chleba? Jak uzdrawiał Jezus? Czy da się odróżnić znaki, których dokonywał Jezus od magii? Czy Jezus umarł za wszystkich, czy za wielu? Co nowego Jezus wniósł w porównaniu z Torą? Czy musiał umrzeć? Czy mamy dostęp do historii Jezusa? To jedne z wielu pytań, na które chcielibyśmy usłyszeć odpowiedź?

Spotkanie ze znawcą tematu — ks. Grzegorzem Strzelczykiem, pozwoli nam odpowiedzieć na te pytania i pogłębić znajomość Jezusa.

Spotkanie odbędzie się w środę, 26 czerwca o godz. 17.45 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Grodzkiej 3.

Dodaj komentarz