Bravo, Flis, Polak, Skarżyńska: Polska w Europie. Bicie serca

Zapraszamy na pierwszą z trzech debat cyklu “UnJa i co dalej”, w którym chcemy porozmawiać o naszym odbiorze i ocenie przynależności do Unii Europejskiej, rozumieniu wspólnych celów i poczucia odpowiedzialności.
Cykl wydarzeń związany jest z publikacją dodatków do „Tygodnika Powszechnego”;
https://www.tygodnikpowszechny.pl/nasza-wspolna-europa-diagnozy-22085
https://www.tygodnikpowszechny.pl/nasza-wspolna-europa-recepty-22151

Transmisja online:

W ramach pierwszego spotkania „Polska w Europie. Bicie serca” nasi goście odpowiedzą na pytania jak widzimy siebie w Europie i jej działaniach w zakresie spraw społecznych, ekonomicznych i środowiskowych. Czy i jak zmienia się myślenie o Europie jako wspólnym domu i wspólnym interesie.
Co wpływa na obecny stosunek do Unii, czy dostrzegamy i wykorzystujemy jej potencjał. Jak zmienia się nasza postawa wobec Unii i co ma na to największy wpływ.

Spotkanie on-line, organizowane przez Klub „Tygodnika Powszechnego” we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym i przy wsparciu Komisji Europejskiej odbędzie się w środę 23 września o godz. 20:00 i będzie transmitowane na Facebook.com/klubtygodnika, klubtygodnika.pl/tv oraz
powszech.net/codalej

Udział wezmą:

Prof. Krystyna Skarżyńska – psycholożka społeczny, kieruje Katedrą Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS.
Specjalizuje się w badaniu potocznych przekonań i postaw. Jest autorką ponad 200 artykułów naukowych w czasopismach polskich i międzynarodowych i kilkunastu książek Komentuje także wydarzenia społeczne i polityczne w mediach (w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Charakterach” i TOK-FM)

Aleksandra Polak – ekspertka think tanku Global.Lab oraz sieci Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce. Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW. Była pracowniczka Parlamentu Europejskiego, absolwentka Kolegium Europejskiego w Natolinie i University of Sussex.

Prof. Jarosław Flis – socjolog, publicysta, komentator polityczny, doktor habilitowany nauk społecznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, bloger („Zygzaki władzy”). Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Specjalizuje się w zakresie socjologii polityki, public relations oraz kwestiach związanych z zarządzaniem instytucjami publicznymi.

Moderator
Paweł Bravo – dziennikarz, od 2011 regularnie obecny na łamach „TP”. Był redaktorem pierwszego internetowego tygodnika książkowego „Latarnik”, „Gazety Wyborczej”. tygodnika „Forum”. Koordynował pracę redakcji portalu Onet.pl, był zastępcą redaktora dodatku „Plus minus” do „Rzeczpospolitej”. Obecnie szef działu krajowego “Tygodnika Powszechnego”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz