Bilewicz – s. Chyrowicz – Sroczyńska: Czy zasady etyczne są negocjowalne?

Dialog jest dla wspólnoty koniecznie potrzeby i o tym będzie cykl naszych debat organizowanych we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera. Chcemy poruszyć wiele aspektów tego dialogu w różnych dziedzinach naszego życia.

 
Zaczynamy rozmową „Czy zasady etyki są negocjowalne?” Spierać się można o wszystkim, ale nie każdy spór może być konkluzywny. Czy istnieją ograniczenia, które sobie musimy wyznaczać nie tylko w formie ale i przewidując konsekwencji podejmowanego sporu wokół tematów uniwersalnych.
 
Zaprosiliśmy do rozmowy prof. Michała Bilewicza, s. prof. Barbarę Chyrowicz i Katarzynę Sroczyńską.

Spotkanie będzie transmitowane na naszym profilu na facebooku (facebook.com/KlubTygodnika)

Nasi goście:
Michał Kamil Bilewicz, psycholog społeczny, publicysta, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor nadzwyczajny UW. Kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW oraz wykładowca na Wydziale Psychologii UW. Był zastępcą przewodniczącego Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Politycznej.
 
Siostra Barbara Chyrowicz, etyk, filozofka, profesor i wykładowczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie kieruje Katedrą Etyki Szczegółowej. Należy do Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego. Zajmuje się bioetyką, jest członkiem Komitetu Bioetycznego przy PAN.
 
Katarzyna Sroczyńska, dziennikarka i redaktorka prasowa, ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i redagowaniu materiałów pasowych, pracowała m.in. w PAP, „Wprost”, miesięczniku „Focus”. Była redaktor naczelną magazynu “Coaching” i zastępczynią redaktor naczelnej kwartalnika „Przekrój”, zaangażowania w prace organizacji pozarządowych.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz