Między dwoma światami. Rozmowa o czwartym rozdziale książki „Tischner czyta Katechizm”

Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie dotyczące książki „Tischner czyta Katechizm”. Zachęcamy do lektury rozdziału zatytułowanego „Miedzy dwoma światami”, a następnie do wzięcia udziału w dyskusji na spotkaniu, które odbędzie się 20 września o godz. 19:00 w klasztorze oo. dominikanów (Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit). Serdecznie zapraszamy

Duchowa pustynia czy zarzewie rewolucji? O kondycji Kościoła katolickiego w Niemczech

O Kościele katolickim w Niemczech słychać w Polsce wtedy, gdy chodzi o sprawy kontrowersyjne, jak choćby ostatnio kwestia interkomunii. Jednocześnie w przeciętnym polskim odbiorze jawi się on jako Kościół prawie już wymarły, ze świątyniami bez wiernych i pustymi konfesjonałami. Czy to prawda? A może tylko wygodna dla wielu narracja? Czy Kościół w Niemczech faktycznie umiera czy jednak szykuje się do rewolucji? Czytaj więcej »

Odpowiedź Bogu. Rozmowa o trzecim rozdziale książki „Tischner czyta Katechizm”

Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza 21 czerwca o godz. 19:00 na spotkanie dotyczące książki „Tischner czyta Katechizm”. Zachęcamy do lektury rozdziału zatytułowanego „Odpowiedź Bogu”, a następnie do wzięcia udziału w dyskusji na spotkaniu, które odbędzie się  w klasztorze oo. Dominikanów (Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin-Moabit). Serdecznie zapraszamy!

Wierzący – niewierzący, czy może być nam po drodze?

Czy między wierzącym i deklarującym niewiarę jest przepaść? Czy jesteśmy skazani na wzajemną nieufność, uprzedzenia, poczucie wyższości, jawną bądź ukrytą wrogość? Na te i inne pytania postaramy się poszukać odpowiedzi podczas najbliższego spotkania Berlińskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” 7 czerwca 2018 r. (czwartek), o godz. 19:00. Czytaj więcej »