85-te urodziny ks. Adama Bonieckiego!

Drogi Księże Adamie – Marianinie, Doradco, Przewodniku, Pisarzu i Przyjacielu!

Twoje święto urodzin jest także świętem dla wielu z Polaków, dla których jesteś autorytetem, doradcą i przewodnikiem. Drogi życia niektórych z nas Bóg skrzyżował z Twoimi drogami życiowymi i dzięki Niemu mogliśmy się stać dla Ciebie przyjaciółmi. Nawet jeśli sam nie zawsze to czujesz, jesteśmy blisko Ciebie duchowo każdego dni. I mamy przeczucie, żę również Ty jesteś blisko tych, których znasz, i tych, którzy tak licznie przychodzą na spotkania z Tobą, jak i ze wszystkimi Polakami.

Jesteś dla nas wzorem Polaka – człowieka żyjącego blisko problemów zwykłych osób, dostrzegającego niedostatki i trudy przeciętnego zjadacza chleba. Jednak dzięki Twoim talentom i wielkiej pracowitości próbujesz wyrwać nas z dołów załamania czy z braku wizji rozwiązania problemów. Sam hojnie wspierasz potrzebujących, bez rozgłosu, ale z troską o polepszenie ich losu. Twój szacunek dla każdej osoby, każdego rozmówcy jest dla nas drogowskazem.

Masz wielki dar widzenia całości i równocześnie szczegółów. Dzięki niemu możesz do nas mówić w cotygodniowych edytorialach publikowanych w ukochanym przez Ciebie i przez nas “Tygodniku Powszechnym”, w książkach i homiliach. Dotykasz tego, co ważne, ale i tryskasz humorem, dostrzegając także radosną, pogodną stronę życia. Nie wiemy, czy uświadamiasz sobie owe liczne dary i talenty, ale my je dostrzegamy i cenimy, wzorujemy się na nich, mając Ciebie za mistrza.

Drogi Księże Adamie! Niech dobry Bóg obdarza Cię łaskami, zdrowiem i energią. Niech będzie Ci dana łaska odczuwania naszej bliskości, podziwu i miłości ku Tobie, który tak pięknie potrafisz realizować Dobrą Nowinę tu i teraz. Ad multos annos!

Członkinie i członkowie Klubów “Tygodnika Powszechnego”.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

1 komentarz do wpisu “85-te urodziny ks. Adama Bonieckiego!”

Dodaj komentarz