Z "Tygodnikiem Powszechnym" związany był od grudnia 1956 roku. Był też pierwszym niekomunistycznym Ministrem Spraw Zagranicznych, w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, Senatorem RP kilku kadencji, prezesem Fundacji Tygodnika Powszechnego, a następnie prezesem Fundacji Jerzego Turowicza.

Krzysztof Kozłowski to niewątpliwie jeden z olbrzymów, którzy kształtowali legendę pisma. Przez lata był najbliższym współpracownikiem Jerzego Turowicza, a jego ostatnim dziełem były obchody 100. rocznicy urodzin Redaktora. 

Był najwybitniejszym przedstawicielem drugiej generacji twórców „Tygodnika Powszechnego”  – mówił o Krzysztofie Kozłowskim w mowie pogrzebowej Tadeusz Mazowiecki.

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszej „Tygodnikowej dobranocki”, w której Paweł Stachowiak opowie o Krzysztofie Kozłowskim. Polecamy także przygotowane przez redakcję naszego portalu treści z okazji 5. rocznicy śmierci, które dostępne są TUTAJ.

 

Dziś mija 7 lat od śmierci Krzysztofa Kozłowskiego – wieloletniego zastępcy redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego". Zapraszamy na opowieść Pawła Stachowiaka o tej nietuzinkowej postaci.

Opublikowany przez Kluby "Tygodnika Powszechnego" Czwartek, 26 marca 2020

Polecamy też przemówienie wygłoszone przez Jubilata podczas benefisu 80-tych urodzin Krzysztofa Kozłowskiego:

comments