List Klubu “TP” w Lublinie do ks. prof. Wierzbickiego

Wielebny Ksiądz Profesor Alfred Wierzbicki

 

Drogi Księże Profesorze,

w imieniu członków Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie prosimy o przyjęcie wyrazów uznania za udział Księdza Profesora w dyskusjach dotyczących Kościoła katolickiego w Polsce, a w szczególności za wypowiedź w telewizyjnej audycji “Kropka nad i” w dniu 9 kwietnia 2020 r. W rozmowie z Panią Moniką Olejnik na temat przeżywania Wielkiego Tygodnia w czasie epidemii, jako uboczny wątek pojawił się problem poglądu o “konsekrowanych rękach, które nie przenoszą wirusów”. Bardzo potrzebujemy dziś w Polsce oceny takich graniczących z herezją, a sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem opinii. Ksiądz Profesor powiedział to, co wielu z nas myśli – z takimi poglądami nie sposób polemizować, a przecież nie jesteśmy zwolnieni z ich jednoznacznego oceniania, bo szkodliwe głupstwo powinno być nazwane po imieniu.

Publiczne wystąpienia Księdza Profesora przyjmujemy z wielką uwagą, wysoko cenimy ich duszpasterskie przesłanie, teologiczną i filozoficzną kompetencję, zdrowy rozsądek i wreszcie jasność przekazu. Publicystyka Księdza Profesora jest i – mamy nadzieję – będzie nadal ważną dla Kościoła, dla ludzi wierzących i niewierzących refleksją nad współczesnym światem.

Raz jeszcze prosimy o przyjęcie wyrazów naszej solidarności i wsparcia.

Z wyrazami szacunku

Rada Programowa Klubu “Tygodnika Powszechnego” w Lublinie.

Publiczne wystąpienia Księdza Profesora przyjmujemy z wielką uwagą, wysoko cenimy ich duszpasterskie przesłanie, teologiczną i filozoficzną kompetencję, zdrowy rozsądek i wreszcie jasność przekazu. Publicystyka Księdza Profesora jest i - mamy nadzieję - będzie nadal ważną dla Kościoła, dla ludzi wierzących i niewierzących refleksją nad współczesnym światem. - piszą Członkowie Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Lublinie w liście wspierającym swojego Klubowego Przyjaciela, ks. prof. Alfreda Wierzbickiego,
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz